ŠPUD

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Škola primijenjene umjetnosti i dizajna


2 posters

    Upis..jejj

    avatar
    Dodo


    Posts : 3
    Join date : 2010-01-19

    Upis..jejj Empty Upis..jejj

    Post  Dodo Tue Jan 19, 2010 6:31 pm

    Hiiii!!!
    evo ja sam Dodo i zelim se upisat u primjenjenu...stari mi je isto zavrsio..ali to je bilo davno XD
    jednostavno volim umjetnost i zelim se time baviti ubuduce...pa ako bi mi mogli malo reci o prijamnom itd...i da pedagogica (u mojoj skoli ) mi je rekla da postoje neki ...''tecaji'' prije upisa...pa ako znate nesto o tome
    Filip.g
    Filip.g


    Posts : 94
    Join date : 2009-01-20
    Age : 32

    Upis..jejj Empty Re: Upis..jejj

    Post  Filip.g Wed Jan 20, 2010 2:20 am

    Dodo wrote:Hiiii!!!
    evo ja sam Dodo i zelim se upisat u primjenjenu...stari mi je isto zavrsio..ali to je bilo davno XD
    jednostavno volim umjetnost i zelim se time baviti ubuduce...pa ako bi mi mogli malo reci o prijamnom itd...i da pedagogica (u mojoj skoli ) mi je rekla da postoje neki ...''tecaji'' prije upisa...pa ako znate nesto o tome

    Evo Dodo da ti udjelim koji savjet;)
    Sto ce tice Primijenjene sve sto ti treba je volja, crtaj crtaj i samo crtaj sve ostalo ce doci spontano. Sto se tice priprema bilo bi ti dobro da odes do skole i raspitas se. Znam da je se na grafici svake godine osmasi pripremaju i dolaze popodne kako bi crtali stolac.
    Na prijemnom te ceka upravo to:
    na neki stol ce ti postaviti stolac i crtas, bitno je da sto vise crtas tako ces razviti percepciju i bolja ce ti biti perspektiva. Moras znati da ces taj stolac nacrtati sa puno gresaka, ali tako ga svi nacrtaju. Najbitnije sto se gleda je da ga ne nacrtas pre velikog ili pre malog a pogotovo ne smije ispasti iz formata (znaci da bude veci od papira) to jako gledaju bilo bi dobro da ti netko objesni perspektivu makar ima ljudi u 4 godini koji jos to ne kuze.
    Nakon stolca crta se s temperama B3 format mape. Tu treba paziti na iste stvari kao kod crteza + treba pogoditi tonove i postici volumen.
    Crta se otprilike 4 sata koliko se ja sjecam;)
    Pitaj ako te jos sta zanima.
    avatar
    Dodo


    Posts : 3
    Join date : 2010-01-19

    Upis..jejj Empty Re: Upis..jejj

    Post  Dodo Wed Jan 20, 2010 6:37 pm

    Hmm...da mogao bih se raspitati za te pripreme .....imaju jedne ovaj petak negdje u ivanicgradskoj...ali zanima me ako postoje besplatne u skoli???....
    i da kako je vama u skoli???gdje namjeravate ici poslije srednje?
    Filip.g
    Filip.g


    Posts : 94
    Join date : 2009-01-20
    Age : 32

    Upis..jejj Empty Re: Upis..jejj

    Post  Filip.g Mon Mar 01, 2010 12:25 am

    Poslje srednje postoji mnogo opcija najbolje su:

    likovna akademija slikarstvo
    likovna akademija grafika
    likovna akademija animacija
    likovna akademija kiparstvo
    graficki dizajn
    dizajn na arhitektonskom fakultetu
    arhitektura...

    ali na savki od ovih faksova ja jako tesko upasti i treba puno uciti plus drzavna matura koja ce vas sve docekati

    Sponsored content


    Upis..jejj Empty Re: Upis..jejj

    Post  Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 1:15 pm