ŠPUD

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Škola primijenjene umjetnosti i dizajna


2 posters

    Upisi u prvi razred

    Blue
    Blue
    Admin


    Posts : 174
    Join date : 2009-01-19

    Upisi u prvi razred Empty Upisi u prvi razred

    Post  Blue Wed Jan 21, 2009 4:54 pm

    Siguran sam da se svi koji su išli u Školu primijenjene umjetnosti i dizajna ili još uvijek idu... sjećaju prijemnih ispita. Ja se osobno sjećam straha koji me je obuzimao na pomisao o novoj sredini, novim ljudima. Kroz ovaj topic ljudi koji su proveli nekoliko godina u školi će pokušati odgovoriti na pitanja: zašto su se upisali u ovu školu, zašto bi se netko drugi trebao upisati?, kakvo je sad vaše stajalište o donesenoj odluci? i gledajući sa današnjim iskustvom, za čime žalite?
    tomislav_ladisic@hotmail.
    tomislav_ladisic@hotmail.


    Posts : 11
    Join date : 2009-01-28
    Age : 33
    Location : Foto odjel

    Upisi u prvi razred Empty Kako izgleda prijamni za ŠPUD?

    Post  tomislav_ladisic@hotmail. Sun Mar 01, 2009 1:32 am

    Kaj se tiče upisa u ŠPUD prijamni je isti već preko 125 godina!
    Sastoji se od dva djela: u prvom koji traje 2 sata crta se stolac olovkom. Bitno je da po promatranju dobro nacrtaš perspektivu i da stolac dobro smjestiš u papiru.

    Drugi dio je uvjek neka šarena 3D kompozicija koju treba naslikati temperom ili vodenim bojama. (savjetujem tempere) Dakle nakon što si skiciraš kompoziciju, bitno je dobro izmješati boje.

    Moguće je ostvariti maximalno 60 bodova, a minimalno 35 kako bi se upisali. Ostalih max 40 bodova koji se pribrajaju dobivenim bodovima crtanja i slikanja dobivaš kada brojiš ocjene iz osnovnjaka iz 7. i 8. razreda iz hrvatskog, likovnog, kemije te općeg uspjeha.

      Current date/time is Fri May 17, 2024 6:34 am