ŠPUD

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Škola primijenjene umjetnosti i dizajna


+17
mRn°
Evenstar
Mokoš
CptMetla
laurie
looodara
Hex
weird-lulu
Elbereth
zizi*architect
Antica Najlon
brshlja
Filip.g
Autoerotique
M.Kajl
¤Lara
Blue
21 posters

    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    ¤Lara
    ¤Lara


    Posts : 46
    Join date : 2009-01-22

    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda? - Page 2 Empty Re: Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    Post  ¤Lara Thu Mar 12, 2009 9:32 pm

    ... ja ću poludit!
    Sada me i arhitektura počela privlačiti. Zaboga, stvarno ne znam što ću. Sad
    weird-lulu
    weird-lulu
    miss smile


    Posts : 192
    Join date : 2009-01-28
    Age : 30
    Location : Zagreb

    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda? - Page 2 Empty Re: Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    Post  weird-lulu Thu Mar 12, 2009 10:19 pm

    ¤Lara wrote:... ja ću poludit!
    Sada me i arhitektura počela privlačiti. Zaboga, stvarno ne znam što ću. Sad


    pa nema još puno vremena..požuri,ja sam odlučila,sam je bed dali će se to ostvariti..
    CptMetla
    CptMetla


    Posts : 79
    Join date : 2009-03-04
    Age : 33
    Location : Elita Arhitektura

    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda? - Page 2 Empty Re: Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    Post  CptMetla Thu Mar 12, 2009 11:36 pm

    ccc.. to neide sam tak, najvise bodova na prijemnom poberete (po mom mišljenju) na onom intervijuu...
    logika bi bila, tipa tam su 3 profesora (od oko 6-7 na arhitekturi) iiii sad ak se vi svidite njima nemate frke za upad.. jer ono njima je bolje uzeti normalnu osobu koja ima zelju, ali losije radi nego uzeti nekog tko nezeli raditi ali radi dobro...
    iiii tako uglavnom..

    osim toga nekuzim dal postoje sad neke pripreme za to, al ako postoji onda veliki HAHAHAHA!
    mislim da sam čuo kak ivankovicka prica sa pintaricem o nekoj osobi iz prvog razreda.. i o pokazivanju sta se treba napravit (uglavnom nes tipa priprema)...

    uglavnom na intervijuu morate reci da volite matematiku i to je to! Very Happy
    ja sam skroz fulao kad su me pitali za visinu vrata, ali reko sam to oko matematike iiiii upao sam haha! mislim u prvom sam imal 5 iz matematike pa je to potvrdeno..

    al opet znaju profesori da nisu svi onakvi kakvim se cine na tom intervijuu,
    ali neuspiju bas svakog procitati, primjer su ove budale sto se glupiraju i tak to...
    avatar
    Mokoš


    Posts : 2
    Join date : 2009-03-16

    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda? - Page 2 Empty Re: Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    Post  Mokoš Mon Mar 16, 2009 5:42 pm

    CptMetla wrote:
    Uglavnom Arhitektura je za poludit, je najtezi odjel, istina je da crtate do 4 ujutro, istina je da vam je prosjek sati na tjedan = 7-8 ali ono imate put do ovih "normalnih faksova" koji netraze neke posebne likove...

    a pitajte bilo kog tko ide na faks, do kolko uce? eee da.. uglavnom danas noc sluzi za posao, a ne za ljenčarenje.. Pintarić nam je pricao da su svi uspjesni umjetnici spavali ne vise od 3-4h na dan

    kenjaš, u vsoje 3 godine provedene na arhitekturi nisam nijednom crtala po noći, ništa nije vrijedno mog sna.
    taj odjel te samo nauči kontinuiranom radu koji ti poslje treba na faksu.
    i sad sam na faksu, na krajobraznoj arhitekturi i isto tako ne mislim svoje noći trošit na crtanje. jednostavno dođeš s faksa i svaki dan malo crtaš i učiš.
    a ovo kaj pintarić priča... to i ostaju lovačke priče
    Evenstar
    Evenstar


    Posts : 14
    Join date : 2009-01-20
    Age : 30

    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda? - Page 2 Empty Re: Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    Post  Evenstar Tue Mar 17, 2009 2:05 am

    neznam...
    ja sam mislila kao prvu opciju stavit grafiku il arhitekturu... iako mislim da ni na jedan necu upast...
    a druga opcija aranzerstvo...

    al neznam jel se s tim moze na filozofski?
    avatar
    Mokoš


    Posts : 2
    Join date : 2009-03-16

    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda? - Page 2 Empty Re: Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    Post  Mokoš Tue Mar 17, 2009 6:27 pm

    Evenstar wrote:neznam...
    ja sam mislila kao prvu opciju stavit grafiku il arhitekturu... iako mislim da ni na jedan necu upast...
    a druga opcija aranzerstvo...

    al neznam jel se s tim moze na filozofski?

    nakon primjenjene ostaje ti jako malo fakulteta na koje možeš ič.
    na velini se traži biologija, kemija, matematika, možeš ti otič na prijemni al ćeš izgubit bodove na ocjenama na predmetima koje nemaš.
    jako malo ih se upiše na filozofski ili nitko.
    radje se preseli u neku gimnaziju dok još možeš. pogotovo ak želiš filozofski ili neki faks koji nije srodan ŠPUDu
    CptMetla
    CptMetla


    Posts : 79
    Join date : 2009-03-04
    Age : 33
    Location : Elita Arhitektura

    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda? - Page 2 Empty Re: Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    Post  CptMetla Tue Mar 17, 2009 9:57 pm

    e to je točno!
    mRn°
    mRn°


    Posts : 6
    Join date : 2009-05-03
    Age : 30
    Location : Zagreb/Botinec

    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda? - Page 2 Empty Re: Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    Post  mRn° Sun May 03, 2009 2:56 pm

    Ove godine ima previše ljudi zaineteresiranih za foto odjel(iz mog razreda već 5 ljudi)
    ali ima i za arhitekturu 4 cure(one su ziher da bu išle)...mislim da je to oke jer to je samo moj razred,no grafika je naravno na prvom mjestu ali bogu fala kiparstvo nije pa imam više šansi da upadnem Smile
    ~KaJa~
    ~KaJa~


    Posts : 15
    Join date : 2009-05-03
    Age : 30
    Location : Zagreb/Zapruđe

    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda? - Page 2 Empty Re: Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    Post  ~KaJa~ Sun May 03, 2009 7:57 pm

    Htjela bih se upisat na grafiku što mi je prva opcija i nisam sigurna dal ću upast jer vidim da ima navale.iz mog razreda (također i Moraninog) ide negdje 7,8 ljudi,a sad kolko će ih ić iz drugih razreda to je problem.A neznam baš šta da mi bude druga opcija..mislila sam prvo aranžerstvo,pa slikarstvo,a sad više neznam Neutral
    alex-ica
    alex-ica


    Posts : 7
    Join date : 2009-05-16
    Location : Zagreb iza Brega

    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda? - Page 2 Empty Re: Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    Post  alex-ica Thu Jun 18, 2009 6:35 pm

    joj kakve su to gluposti ljudi....
    kao prvo, onako ti je kako si zamisliš. znači ukoliko ti se nešto sviđa i to želiš, onda te nikakve gluposti koje napišu ljudi preko neta ne mogu obeshrabriti. To što je teško upasti na arhitekturu ili grafiku nije istina, svi krećete opet od nule. Nije istina da intervju nosi najviše bodova, to je čisto nešto da profesori vide kakvi ljudi dolaze njima; ukoliko kažeš da ti je matematika super i da ju voliš, a pritom imaš manje od 5 - jebovas, zašto lagati. Ja sam rekla da matematika i ja se nikako ne slažemo. Bila sam u pravu i to znaju od početka. Pozovu te tamo da vide s kim imaju posla, mislim fakat je idiotizam da moraš reći volim arhitekturu ukoliko ti je foto na prvom mjestu; budi zreo i reci : to mi je b izbor - to se cijeni.

    Na intervjuima moraš biti iskren. Što se tiče rada do kasno - ima nas svakakvih, osobe poput Mokoš su doslovno završavale radove prije vremena i bez upola muke, dok neki su radili duže. Kak si složiš tako ti je. Nama je u 2.razredu bar 3 ljudi se htjelo prebaciti i ostali i bilo im super. Arhitektura ti može puno pružiti ukoliko joj dopustiš no ako si ti zabriješ ja sam cool, ništ ne moram raditi to je idiotizam i nakon srednje ćeš pomisliti jebote moglao/la sam bolje....

    Smirite doživljaje, ništa nije takav bauk - osim stalnog forsanja Grafike da je najbolji i najelitniji odjel od strane Poljana. Grafika bi to trebala biti no ne uspijeva joj. No to ti je školstvo Razz
    ~KaJa~
    ~KaJa~


    Posts : 15
    Join date : 2009-05-03
    Age : 30
    Location : Zagreb/Zapruđe

    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda? - Page 2 Empty Re: Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    Post  ~KaJa~ Sat Jun 20, 2009 4:13 pm

    smatram da grafika nije najbolji i najelitniji odjel,ja sam ga upisala ali sam ga upisala jer volim crtati i voljela bih se time baviti.Navala je bila na foto odjelu,čula sam čak da je na arhitekturi bilo 20 izravnih.Svi mi se odjeli jako sviđaju.Od kada je bio dan škole (prošle godine)svi odjeli su me fascinirali i oduševili da sam poželjela otići na svaki.Najviše mi se svidio odjel kiparstva,grafike,foto i slikarstvo.Ja nejdem na kiparstvo jer smatram da nisam za to,a niti mi to ide baš od ruke.Želim reći da svako ima svoj razlog zašto ide na taj odjel,nekome to najbolje ide,netko se želi time baviti u budućnosti,netko to jednostavno voli.Da imam tu mogućnost,otišla bih na sve odjele ali ne mogu,zato moram samo jedan odabrat.Nema tu koji je najelitniji odjel,najbolji,najgluplji,naj onakav,naj ovakav.Nema toga!Svi su odjeli dobri.Škola mi se jako sviđa,jednostavno je preodlična,ljudi su odlični a tek sam prva godina,sad uskoro 2. Very Happy
    alex-ica
    alex-ica


    Posts : 7
    Join date : 2009-05-16
    Location : Zagreb iza Brega

    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda? - Page 2 Empty Re: Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    Post  alex-ica Mon Jun 22, 2009 12:41 pm

    sve je to u redu; ja nemam ništa protiv grafike no neki stavovi profesora su loši i djeca dobiju krivi dojam.
    tu kažeš Kaja da ne možeš ići na sve odjele, zašto ne? nisi sada osuđena na svoj odjel. ti imaš mogućnost ukoliko ti se sviđa i foto ili tako nešto da dođeš do predstavnika odjela i zamoliš da slušaš neke satove illi radnje. to ti nitko ne brani i to su ljudi prije radili samo je generacijskom lijenošću to zaboravljeno. Nismo u nekom ratu s drugim odjelima i ti uvijek možeš dobiti smjernice sa svih odjela. Ja sam išla na arhitekturu, a svaki moj rad za natjecanje je bilo iz multimedije,a pola mojih frendova je imalo fotografiju. Ti nemaš nikakve granice da se i u primijenjenoj baviš svim granama. Ukoliko pogledaš, koliko je ljudi s keramike otišlo na grafički fakultet ili s arhitekture na ADU.
    Sven K.
    Sven K.
    Suradnik


    Posts : 6
    Join date : 2009-01-28
    Age : 34

    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda? - Page 2 Empty Re: Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    Post  Sven K. Sun Jun 28, 2009 2:53 pm

    Pa KaJa,možda ti se želja i ostvari,naša ravnateljica Maja je rekla da roditelji žele više izbornih predmeta za učenike,tako da bi trebali uskoro dobiti nešto kao informatičku radionicu...ali rekla je i da će učenici imati mogućnost da izvan nastave posjete druge odjele i tamo nauče što god već dotični tamo rade,tako da niste više ograničeni na jedan odjel,ja se nadam da ona ostaje pri toj ideji...ako ne,vucite ju za rukav i podsjetite
    ~KaJa~
    ~KaJa~


    Posts : 15
    Join date : 2009-05-03
    Age : 30
    Location : Zagreb/Zapruđe

    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda? - Page 2 Empty Re: Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    Post  ~KaJa~ Mon Jun 29, 2009 1:39 am

    A eto nisam znala da tako mogu otić do odjela i pitat dali mogu tamo nešto raditi,ali hvala na toj informaciji alex-ica.I nadam se da će ravnateljica ostati pri toj ideji jer nisam jedina koja tako misli.Čula sam i od drugih da im se sviđaju i drugi odjeli i da bi i na njima nešto radili. Wink Smile
    weird-lulu
    weird-lulu
    miss smile


    Posts : 192
    Join date : 2009-01-28
    Age : 30
    Location : Zagreb

    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda? - Page 2 Empty Re: Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    Post  weird-lulu Wed Jul 29, 2009 11:48 pm

    Ja sam na grafici i mislim da će nama biti super.Iako neznam dali sam za grafiku,ali ću se potruditi. 'cat'
    avatar
    deactivated


    Posts : 5
    Join date : 2009-09-06
    Location : Zagreb

    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda? - Page 2 Empty Re: Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    Post  deactivated Wed May 05, 2010 5:33 pm

    Ja zelim na arhitekturu.
    Definitivno.
    Neznam ni sto cu stavit za b zelju. Iskreno se nadam izravnom upisu Cool no sad tu je i ta matematika kod Sajverta ... Neznam dali cu cetvorku izcarobirat u peticu.
    Uglavnom.
    Stvarno zelim na taj odjel.

    Sponsored content


    Na koji odjel da idem nakon prvog razreda? - Page 2 Empty Re: Na koji odjel da idem nakon prvog razreda?

    Post  Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 4:16 am